Ziua Portilor Deschise Erasmus+ Project – National Games and Sports Bring Us Together!

In perioada 8-12 octombrie 2018, la Colegiul National “Emil Racovita” din Bucuresti s-au desfasurat activitatile din cadrul proiectului “National Games and Sports Bring Us Together”, proiect finantat de Uniunea Europeana prin Programul Erasmus+.

La activitati au participat profesori si elevi din Bulgaria, Polonia, Portugalia, Romania, Slovenia si Turcia.

Prin intermediul activitatilor desfasurate s-a contribuit la indeplinirea obiectivelor generale ale proiectului: au fost promovate jocurile copilariei, inotul, alte sporturi si valoarea sportului de performanta, promovarea unui stil de viata sanatos, dezvoltarea competentelor de comunicare in limba engleza, schimbul de bune practici in domeniul educatiei, promovarea culturii si civilizatiei tarii gazda.

Pentru a va face partasi impresiilor si amintirilor care ne incanta si ne motiveaza sa promovam jocurile copilariei, sportul, principiile unei vieti marcate de sanatate si bucuria de a trai frumos, va invitam pe data de 19 decembrie 2018, la Colegiul National “Emil Racovita”, intre orele 10:00 si 14:00 la Ziua Portilor Deschise Erasmus+ Project – National Games and Sports Bring Us Together! Vom discuta despre experiente valoroase, despre oportunitati si despre implicare! Va asteptam!