Un nou laborator de informatica la CNER

Astazi am inaugurat noul laborator de informatica realizat printr-o sponsorizare de aproximativ 20.000 de euro de la S.C. Covaci S.R.L. reprezentata de domnii Sorin Aldica si Cosmin Penescu.

La aceasta reusita au contribuit: DGAPI Sector 2 – o suma din buget necesara amenajarii clasei, inclusiv mobilier nou, tabla, etc., Asociatia de parinti CNER – o suma pentru materiale de constructii, jaluzele, etc., S.C. Covaci S.R.L. – 31 echipamente electronice complete, imprimanta multifunctionala, videoproiector, retea, in valoare de aproximativ 20.000 de euro.

Au participat: din partea Consiliului Local sector 2, domnul consilier Marian Puscasu, din partea Asociatiei de parinti, domnul Mihai Gherghel, din partea S.C. Covaci S.R.L., domnii Sorin Aldica si Cosmin Penescu, din partea Consiliului elevilor, Claudia Mihai si conducerea CNER.

 

[SLGF id=1043]