Participarea CNER la Campionatul Mondial Scolar de Natatie

MINISTERUL EDUCATIEI NATIONALE – FEDERATIA SPORTULUI SCOLAR SI UNIVERSITAR a anuntat Calendarul de activitati aprobat al Federatiei Sportului Scolar si Universitar. Acesta cuprinde participarea Romaniei la Campionatul Mondial Scolar de Natatie care se desfasoara in perioada 20-25 aprilie 2017 in Budapesta, Ungaria.

Colegiul National "Emil Racovita" a fost desemnat pentru a participa la aceasta disciplina cu o delegatie formata din 14 persoane (12 sportivi + 2 antrenori), astfel: o echipa de 6 fete cu un antrenor si o echipa de 6 baieti cu un antrenor.

Pot participa numai copiii nascuti in anii: 1999, 2000, 2001, 2002, care sunt elevii acelei scoli de Ia inceputul anului scolar 2016-2017.

Federatia Sportului Scolar si Universitar va suporta cheltuielile pentru participarea delegatiei la competitie.

Detalii complete se gasesc in   ADRESA MEN.

Informatii despre Campionatul Mondial Scolar de Natatie gasiti AICI.