Important!!! Anunt inscriere admitere 2020

In perioada 2 – 5 iunie 2020 se depun la Secretariatul unitatii scolare dosarele de inscriere pentru probele de aptitudini.

Pentru buna desfasurare a inscrierii, incepand cu data de 29 mai si pana in data de 04 iunie 2020, in intervalul orar 09:00 – 16:00 se fac programari telefonice la nr. telefon 021/3217092 pentru stabilirea intervalul orar in care puteti sa va prezentati la liceu, cu documentele aferente inscrierii (intr-un dosar).

Aplicatia informatica de admitere nu permite inscrierea pentru probele de aptitudini la mai multe unitati de invatamant.

Dosarul de inscriere trebuie sa contina documentele prevazute in Anexa 3 (https://www.colegiulracovita.ro/admiterea-in-clasa-a-ix-a-anul-scolar-2020-2021-pentru-profil-vocational-sportiv/), precum si Anexa 2 de la fisa de inscriere, completata de scoala de provenienta.

Elevii care sunt absolventi ai Colegiului National Emil Racovita au la secretariat Fisa – anexa pentru inscriere si adeverinta cu mediile claselor V-VIII.

Pentru echivalarea rezultatelor in vederea admiterii in clasa a-IX-a, cu predare a unei limbi moderne de circulatie internationala, in regim bilingv, respectiv intensiv, cu proba de verificare a cunostintelor la limba moderna, din cadrul admiterii in invatamantul liceal de stat, parintii elevilor din Colegiul National Emil Racovita trebuie sa completeze una din anexele A, B, C de mai jos (in functie de situatia in care se incadreaza elevul) si sa o depuna la secretariatul unitatii (dupa o programare in prealabil).

Nota: la Anexa B se ataseaza si copia dupa certificatul obtinut.

Anexe admitere invatamant liceal de stat 2020