Elevii CNER desemnati castigatori la programul „Scoala sigurantei Tedi”

Elevii clasei I A din cadrul Colegiului National "Emil Racovita din Bucuresti" au castigat, sub indrumarea d-nei Rachita Stela, premiul lunilor ianuarie-februarie 2018 in cadrul programului "Scoala sigurantei Tedi".

"Tedi – Scoala Sigurantei" este un program educational care se inscrie in initiativa remarcabila a imbunatatirii sigurantei elevilor clasa I. Programul este initiat de firma Tymbark Maspex România si brandul Tedi, impreuna cu Ministerul Educatiei Nationale si Politia Romana, si se desfasoara la cea de-a treia editie in perioada 15 ianuarie 2018 – 31 mai 2018.

Toate materialele programului „Tedi – Scoala Sigurantei” se concentreaza pe tema sigurantei copiilor: la scoala, acasa si in drum spre casa/scoala. In acestea sunt descrise principiile unui mod de joaca sigur, este abordata tema sigurantei pe internet si evitarea interactiunii cu persoanele straine. Pe parcursul lectiilor, copiii invata regulile de circulatie si cum sa reactioneze in cazul pericolelor.

Mai jos regasiti un colaj de fotografii de la activitatile desfasurate de elevii clasei I A din cadrul Colegiului National "Emil Racovita din Bucuresti".

 

[SLGF id=1396]