Admitere clasa a V-a, profil intensiv engleza

CLASA a V-a INTENSIV ENGLEZA

Se sustine doar proba scrisa. Timp de lucru 50 de minute

1. Perioada de inscriere: 26 iunie 2020 (intre orele 9-14) si 29 iunie 2020 (intre orele 9-15).
  2. Testul de limba engleza se va sustine in data de 30 iunie 2020 (proba scrisa incepe la ore 9).
  3. Cererea de inscriere in vederea sustinerii testarii la limba engleza link
  4. In cazul in care elevul a obtinut un atestat de limba engleza – se completeaza urmatoarea cerere la care se ataseaza copie dupa atestat – link
  5. Documentele necesare inscrierii sunt:
    1. certificatului de nastere al copilului
    2. copii CI ale parintilor/tutorilor.
    3. adeverinta elev din care sa reiasa ca a promovat clasa a IV-a

Elevii proveniti de la alta unitate de invatamant, in cazul promovarii examenului se obliga sa aduca cererea de pretransfer la Colegiul National ”Emil Racovita.

1. Rezultatele la testare vor fi afisate la sediul unitatii in data de 30 iunie 2020, dupa ora 16.
  2. Eventualele contestatii se depun la sediul unitatii in termen de 24 de ore de la afisarea rezultatelor.

Lista examene recunoscute intensiv limba engleza clasa a V-a